Yunnan Menghai Suchý Sklad Čistého Materiálu Brownshan Laoban Zhangpuer Čaj Zralé Čajová konvice 357g Sedm-osivo Dort

Nový produkt

552.79 Kč

581.77 Kč

-5%

Štítky:

raw puerh, červený čaj puerh, loketní opěrka nabíječka, německý sklad, dámy polo tričko, shu puerh čaj, golf vesta ženy, sklad, halenka xxxl, uk skladu

modname=ckeditor

------ Profil Produktu----

2016 Staré Banzhang Ekologické Starověké Strom Čistého Materiálu Jarní Čaj

-- - Parametry produktu----

Název: 2016 Banzhang ekologické starověké strom zralé dort

Specifikace: 357g/dort, 7 dorty/42 dorty/box

Datum výroby: 28. Března 2016

Technologie: Pu ' er Čaj, Vařené Čaj Dort Čaj

Produkt suroviny: Yunnan Laobanzhang velké list druh starověké strom surovin slunce-zelená

Šestnáct let staré Banzhang Pu ' er zralé čaj, 16 let, jarní čaj, jeden sousto materiál, jasné linie, výrazné zlaté pupeny, světlé červené polévka, barvy, sladké vchod, zpět do sladké.Spodní list je kompletní, lesklé a lesklé.

-----------------------------------------------------------------------

Tradiční kamenný mlýn je ručně lisovaný, bohatý Chen vůně, jemná chuť, sladká a osvěžující rým a sladkou chuť.Standardní Menghai chuť (sladké, kluzké, vlhké).Vůně je stabilní a zdrženlivý, s jedinečné kouzlo.Čaj polévka je tmavý a transparentní, a spodní čaje je světlý a hnědý bez karbonizace.Více přispívá k novější kolekce

Vstup prvních pár bublin je mírně světlo, a měkké a tuhé, vlastnosti surovin starého banneru mohou být zobrazeny.Hladší polévka je, tím měkčí je vchod, a sladkost, je tam pořád.Nevědomky, ústní omlazení je již významnější.Po 5 vsákne, polévka není omezena na silnou chuť, čaj polévka se stává svěží a osvěžující, propustná a sladké.To může být říkal, že pít celý proces je velmi příjemný zážitek, tento čaj z vnější strany dovnitř ukazuje její svěží pocit.

Vzhled: Silný, zlatá nit, světlé barvy, kulatý a pravidelný tvar dortu.

Tang Se: čaj polévka je světlé a jasné.

Aroma: Banzhang Starověké Strom Čaj má význačný kouzlo a vůně na dně šálku.

Chuť: vstup čaj polévka je plná, že voda je sladká, hladká, velmi charakteristický, a rytmus z krku, je zřejmé, že po spolknutí.

Staré Banzhang Puer zralé čaj, dědičnost řemesla, pokračování klasické Menghai čaj okres proces, chuť a sladké, kluzký, měkký funkce, tmavě červená polévka, jasné dolní čaje.

[Jak vařit Pu ' er čaj]

1. Keramika, hrnec a fialová písku pot jsou vhodné pro vaření piva Pu ' er čaj, aby se zabránilo nadměrné koncentraci čaj polévka.

2. Množství čaje se používá v pivovarnictví je asi 5-10 g, a 95 do 100 stupňů vroucí vody je vhodné pro výrobu piva.Čas vaření 1-3 minut, a barva polévky je nejlepší pro červené víno.To není dobré jít černá déle.Čas vaření může být také stanovena podle osobních preferencí.

3. Teplý a vlhký vaření je nezbytný postup pro vaření piva Pu ' er čaj.Teplé namáčení lze odstranit prach z čaje a probudit se "skutečnou chuť" čaje.

Vaření rychlost by měla být rychlá.

4. Pití Pu ' er čaj by měla využít teplo, cítit vůně, před zvýšením šálek na nos, můžete se cítit staré vůně přichází do vašeho nosu, elegantní a osvěžující pocit neuspěchaný;

5. Pokud máte chuť Pu ' er pečlivě a popíjet u vchodu, můžete získat jeho pravda, rým.Můžete cítit, čaj polévka pronikající skrz zuby, mokvání přes dásně, plná vůně, sladká rosa "Shengjin", a ne žízeň.To je "echo rým" pocit z Pu ' er.

Související produkty